Tadej Enci bronast v teku na 400 m na EP gluhih in naglušnih

30. 7. 2015

Varšava, 22. julija (STA) - Velenjski atlet Tadej Enci je na evropskem prvenstvu gluhih na Poljskem osvojil bron na 400 m. Evropski prvak je postal Ukrajinec Dmitrij Radenko (48,59), drugi je bil njegov rojak Sergij Drač (49,29), Enci je z 49,32 postavil osebni rekord.
"Veselje je bilo nepopisno. To je velika zmaga zanj, ker je prvič nastopil med smetano gluhih atletov. Poudariti je še treba, da si je še pritekel osebni rekord," je uspeh atleta pospremil Robert Žlajpah, predsednik Športne zveze gluhih Slovenije in vodja odprave EP gluhih v atletiki.
V sredo je Tadej nastopil še v kvalifikacijskem in polfinalnem teku na 200 m, ki ga je ponesel v finale.  V  petkovem finalnem nastopu je bil odličen in osvojil 6. mesto s časom 22,80.