Uspešna zimska tekmovalna sezona naših atletov

17. 2. 2014

V soboto, 15. 2. 2014, se je s Prvenstvom Slovenije za člane in članice v atletiki, zaključila zimska tekmovalna sezona. Za naše atlete je bila, kljub slabšim pogojem za trening (nimamo namreč atletske dvorane), odlična.

Atleti so tekmovali v vseh starostnih kategorijah, na različnih mednarodnih mitingih in na vseh Prvenstvih Slovenije. Dosegli so odlične rezultate, popravili nekaj osebnih rekordov,  naš nadobudni, mladi Tomaž Turinek, pa je poleg naslova državnega prvaka v kategoriji U12 postavil tudi nov državni rekord v teku na 60 m s časom 8,54. Odlični so bili tudi naši starejši atleti, ki so na Dunaju na Prvenstvu Slovenije v krožnih tekih osvojili kar sedem odličij, med člani pa je v kratki dvorani postala državna prvakinja v teku na 60 m s časom 7,45, Maja Mihalinec. Peter Hribaršek pa je med člani v teku na 60 m z ovirami s časom 8,24, osvojil bron.

Izredni  so bili tudi naši najmlajši, ki so tekmovali na Prvenstvu Slovenije v posamičnem in ekipnem mnogoboju v kategoriji pionirjev in pionirk U12 in U14.
Obe ekipi sta se odlično odrezali, saj je bila ekipa pionirjev in pionirk  U14 vice prvakinja, ekipa pionirjev in pionirk U12 pa je osvojila naslov državnih prvakov Slovenije. To je dokaz, da z mladimi v Velenju delamo dobro in da v klubu raste nov, obetaven atletski rod. Uvrstitev je vsekakor presenetljiva, saj smo premagali vse slovenske klube, na čelu z ljubljanskim Massom in celjskim Kladivarjem. Med posamezniki se je ponovno odlično odrezal naš Tomaž Turinek, ki je bil med mnogobojci srebrn, z mlajšim bratom, Sebastjanom Turinekom pa sta ekipno prav tako osvojila srebro.

Z odličji so se okitili sledeči:

-Turinek Tomaž: Prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke U12, 60 m, 1. mesto in nov državni rekord z rezultatom 8,54,

-Šalamon Timotej: Prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke U14, 60 m ovire, 3. mesto s časom 10,66,

- Subašič Dino: Prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke U16, troskok, 3. mesto 12,04 m,

- Majcenovič Teodor: Prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke U16, 60 m ovire , 3. mesto s časom 9,65,

- Dolar Kevin: Prvenstvo Slovenije v krožnih tekih-kategorija mladincev, 3000 m, 1. mesto s časom 9:22,02,

-Kladnik Barbara: Prvenstvo Slovenije v krožnih tekih-kategorija mladink, 1500 m, 2. mesto s časom 5:22,68,

-Vrdjuka Katja: Prvenstvo Slovenije v krožnih tekih-kategorija mladink, 3000 m, 2. mesto s časom 10:44,51,

-Kašnik Vesna: Prvenstvo Slovenije v krožnih tekih-kategorija mladink, 3000 m, 2. mesto s časom 11:02,76,

-Ilič Mark: Prvenstvo Slovenije v krožnih tekih-kategorija članov, 800 m, 2. mesto s časom 1:55,38,

-Kramer Jan: Prvenstvo Slovenije v krožnih tekih-kategorija članov, 800 m, 3. mesto s časom, 4:13,11,

-Breznik Jan: Prvenstvo Slovenije v krožnih tekih-kategorija članov, 3000 m, 2. mesto s časom, 8:52,51,

-Hribaršek Peter: Prvenstvo Slovenije v dvorani za člane in članice,. 60 m ovire, 3. mesto s časom 8,24,

-Mihalinec Maja: Prvenstvo Slovenije v dvorani za člane in članice,. 60 m, 1. mesto s časom 7,45.