VPIŠI SE V ATLETSKO ŠOLO VELENJE!
VPIS POTEKA OD PONEDELJKA, 2.9.2019, DO ČETRTKA, 5.9.2019 OB 17.00 NA STADIONU OB JEZERU.

Končan je Atletski pokal Slovenije za člane in članice

Nova Gorica, 16. 6. 2013

V Novi Gorici je pretekli konec tedna potekalo tekmovanje za Atletski pokal Slovenije. Po končanem dvodnevnem tekmovanju so atletinje Atletskega kluba Velenje osvojile četrto mesto, atleti pa šesto mesto. Lep uspeh v konkurenci najmočnejših atletskih ekip so dopolnili posamezniki z nekaterimi odločnimi rezultati.

V posameznih disciplinah so se na oder za zmagovalce uvrstili Jan Breznik, ki je bil tretji v teku na 5000 metrov (15:39,26) in v teku na 3000 metrov (8:57,44). Na petkilometrski razdalji je tretje mesto osvojila Mateja Mlinar s časom 19:32,47. Maja Mihalinec je bila tretja na najkrajši sprinterski razdalji, v teku na 100 metrov. Progo je pretekla v dvanajstih sekundah in petindvajsetih stotinkah. Jerneja Smonkar je v teku na dva atletska kroga zmagala s časom 2:14,00, klubska kolegica Bernarda Letnar pa je bila druga v metu kopja. Njen najdaljši met je meril oseminštirideset metrov in sedemindvajset centimetrov.

Svojega rezultata pa se je posebno razveselil Peter Hribaršek. Enaindvajsetletni atlet Atletskega kluba Velenje je v teku na 400 metrov z ovirami osvojil drugo mesto s časom 52,33 in s tem izpolnil normo za nastop na evropskem prvenstvo do 23 let. Prvenstvo bo potekalo od 11. Do 14. julija v Tampereju na Finskem. Petru, ki je v Novi Gorici za ekipo Atletskega kluba Velenje osvojil še tretje mesto (14,97) v teku na 110 metrov z ovirami, že sedaj želimo uspešen nastop na severu Evrope.